Tai nuo 2020 metų liepos mėnesio įsigaliojęs mokestis, kuris taikomas tiek lengviesiems, tiek ir krovininiams automobiliams. Tačiau jis bus aktualus tikrai ne visiems, kadangi jau turint transporto priemonę šio vienkartinio mokesčio mokėti neteks. Juo apmokestinami naujai registruojami automobiliai. Tai būtų ir dar šalyje neeksploatuoti bei įsigyti visiškai nauji, ir perregistruojami kito savininko vardu arba tie, kurių registracija buvo pasibaigusi. Ir pastaruoju atveju jie net to pačio savininko vardu, tačiau yra registruojami naujai. Tačiau nereikėtų bijoti didelių išlaidų, kadangi tai tėra vienkartinis mokestis registravimo metu. Be to, jo gali ir visai nebūti ir būti minimali suma. Viskas priklauso nuo transporto priemonės išmetamo anglies dioksido kiekio bei degalų rūšies. Kuo taršesnė mašina, tuo automatiškai reikės daugiau sumokėti. O pagal degalus brangiausias variantas yra dyzelinis kuras. Už tokį patį anglies dioksido kiekį gali tekti išleisti vos ne dvigubai lyginant, kiek kainuotų atitinkama tarša registruojant benzinu varomą automobilį. Dujų kaina taip pat būtų labai panaši, tik dar kiek mažesnė, tačiau tas skirtumas jau minimalus.

 Kiek gali kainuoti automobilio draudimas?

Konkrečią sumą įvardinti būtų labai sudėtinga, kadangi ji gali labai svyruoti priklausomai nuo daugybės faktorių. Būtent juos vertina draudimo bendrovės kiekvienu atveju individualiai ir pagal tai apskaičiuoja galutinę kainą. Pirmiausia atsižvelgiama, kokie automobiliai draudžiami įvertinant tiek jų amžių, tiek ir galingumą. Kuo naujesnė transporto priemonė ir kuo ji galingesnė, tuo suma atitinkamai bus didesnė. Taip pat vertinamas ir pats vairuotojas, koks yra jo vairavimo stažas. Todėl neseniai gavusiems vairuotojo pažymėjimus draudimas gali būti pakankamai brangus. Jo kaina bus nemaža ir tokiu atveju, jeigu anksčiau jūsų vardu nebuvo drausta jokia transporto priemonė. Net jeigu ir turite pakankamai nemažą vairavimo patirtį. Kadangi to draudimo bendrovėms įvertinti praktiškai neįmanoma. Be to, kainą gana ženkliai padidinti gali praeityje turėti autoįvykiai. Kadangi tuomet kyla rizika, jog ir ateityje galite į juos papulti. O tai reikštų nuostolį draudikams, todėl jie šiam aspektui skiria tikrai daug dėmesio.

Automobiliai išsimokėtinai

Transporto priemonė nėra pats pigiausias pirkinys, net jeigu perkami ir naudoti automobiliai. Kadangi ir rinktis pačio pigiausio varianto neretai nesinori. Žinoma, yra išeitis taupyti pinigus ir tik surinkus reikiamą sumą įsigyti norimą daiktą. Tačiau toks variantas nebūtų pats praktiškiausias sprendimas. Kadangi visą taupymo laiką jūs neturėtumėte naujos mašinos ir negalėtumėte džiaugtis jos privalumais. Be to, pinigai per laiką nuvertėja, todėl jūsų sukaupta suma po kelių metų nebebus tokios vertės, kokia ji būtų šiai dienai. Būtent dėl šių priežasčių vis daugiau žmonių naudojasi galimybę įsigyti įvairius pirkinius išsimokėtinai, o transporto priemonės yra vieni iš populiariausių variantų. Kadangi ir sąlygos pasinaudoti tokia galimybe neretai būna patrauklios. O kartais tokį variantą gali pasiūlyti netgi ir patys pardavėjai. Žinoma, prieš tai reikėtų atidžiai peržiūrėti jų sąlygas ir jas palyginti su bankų ar kredito įstaigų pasiūlymais. Ir tik tuomet pasirinkti finansiškai labiausiai apsimokantį variantą.

https://lt.brcauto.eu/