Sakoma, kad klasika visada yra madinga, tad, nieko keista, kodėl būtent tokius baldus pasirenka įsigyti didžioji dalis žmonių savo miego erdvėms. Šiandien miegamojo baldai sudaro tokį įspūdingą pasirinkimą, kad dažnas supranta – paieška gali užsitęsti. Vis gi tam, kad būtų priešingai, verta žinoti keletą pagrindinių aspektų, kurie užtikrins, kad baldus išsirinksite ir klasikinio stiliaus miegamąjį susikursite labai greitai.

Stačiakampio, kvadrato formos baldai, jokių įmantrių dizaino sprendimų

Savaime suprantama, vienas svarbiausių kriterijų yra baldų formos. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad svajojantiems apie klasikinio stiliaus miego erdvę, vertėtų rinktis stačiakampio arba kvadrato formos baldus bei vengti įmantrų dizaino sprendimų – juos verčiau palikti ieškantiems modernaus stiliaus apraiškų. 

Šviesios, pastelinės spalvos

Spalvos – dar vienas svarbus akcentas. Taigi, jei siekiate susikurti klasikinio stiliaus miego erdvę, turėtumėte nepamiršti, kad geriausiai tiks šviesios spalvos – kreminė, šampano, dramblio kaulo, balta ir t.t. Geru pasirinkimu taps ir žemės atspalviai. Venkite rėksmingų bei sodrių ryškių spalvų.

Iš ko turėtų būtų pagaminti baldai bei jų detalės?

Būtų galima įvardinti tris pagrindines žaliavas, kurios turėtų dominuoti klasikinio stiliaus miego erdvėje. Tai – įvairių rūšių mediena, stiklas bei metalas. Kadangi stilistiniu požiūriu tai nėra didelė įvairovė, verta šiek tiek pažaisti, pavyzdžiui, teikti pirmenybę baldams, kurie būtų  pagaminti iš medienos, tačiau dekoruoti – stiklinėmis arba metalinėmis detalėmis. Tiesa, taip pat nereikėtų pamiršti, kad mediniai baldai yra pakankamai jautrūs aplinkos poveikiui, todėl, vertėtų juos padengti apsauginėmis medžiagomis – laku arba šviesios spalvos dažais.

Taigi, jei jūsų tikslas yra klasikinio stiliaus miego erdvė, verta laikytis šių gairių: rinktis stačiakampio arba kvadrato formos baldus; teikti pirmenybę šviesioms bei pastelinėms spalvos, na, ir, žinoma, nepamiršti, kad labiausiai tiks iš medienos, stiklo ar metalo pagaminti baldai. 

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad miegamasis, sukurtas laikantis šių gairių, atrodys ne tik patraukliai, bet ir ilgai neatsiliks nuo mados tendencijų. Klasikiniai sprendimai visada yra madingi, tad galite būti tikri – praėjus vos keliems metams, tikrai neteks galvoti apie pokyčius.