Mikroautobusų nuoma yra praktiškas pasirinkimas tiek individualiam, tiek komerciniam naudojimui. Mikroautobusų nuoma yra sąlyginai paprastas procesas, nereikalaujantis didelių išlaidų (taip pat kalbant ir apie transporto priemonės priežiūrą), neįpareigojantis ilgam laikui ir naudingas vartotojiškumo mažinimo aspektu.

Šiame straipsnyje pateikiame esminius mikroautobusų nuomos privalumus ir trūkumus, kurie padės apsispręsti, ar jums verta nuomotis mikroautobusą.

Mikroautobusų nuomos privalumai

  • Daug paprasčiau vairuoti naują mikroautobusą. Jeigu naujo mikroautobuso įsigijimas prieinamas nedideliai daliai gyventojų, tai mikroautobusų nuoma leidžia tą pasiekti daug paprasčiau.
  • Transporto priemonės priežiūra – įmonės atsakomybė. Išsinuomojus mikroautobusą, neteks galvoti apie jo techninę apžiūrą ar draudimą – visu tuo pasirūpina nuomos įmonė, kaip ir potencialių gedimų taisymu.
  • Neįpareigoja. Jeigu nusipirkto mikroautobuso vertė su metais mažėja, kas lemia, jog po kelių metų įsigyti kitą transporto priemonę tampa brangiau, tai nuomos įmonės suteikia galimybę kad ir kas metus vairuoti vis naują transporto priemonę.
  • Lankstu. Nuomojantis mikroautobusą, galima pasirinkti norimą nuomos laikotarpį, o jam pasibaigus – transportą grąžinti atgal. Kitaip tariant, jūs pats pasirenkate, kiek laiko vairuosite transportą ar po kurio laiko norėsite jį keisti.

Mikroautobusų nuomos trūkumai

  • Ilguoju laikotarpiu – brangiau. Jeigu nuomositės tą patį mikroautobusą keletui metų, tai gali kainuoti daugiau, negu nuosavos transporto priemonės įsigijimas.
  • Reguliarūs mokėjimai. Išsinuomojus mikroautobusą, kiekvieną mėnesį reikia susimokėti už jo nuomą. O tai reiškia, jog nuolatos turite atsidėti pinigų, skirtų nuomai.
  • Nesi savininkas. Išsinuomojus mikroautobusą, netampi jo savininku. Tad skirtingai negu turint nuosavą transporto priemonę, išsinuomoto mikroautobuso negalima savo noru keisti, tobulinti, įdiegti atnaujinimus ar perdažyti.
  • Galimos nuobaudos. Už nuomos sutarties reikalavimų ar taisyklių pažeidimą gali grėsti nemenkos nuobaudos. Be to, neretai išnuomotiems mikroautobusams yra taikomas nuvažiuojamo kilometražo ribojimas, tad viršijus galimą kilometražą, gali tekti papildomai susimokėti.

Išvados

Mikroautobusų nuoma yra rekomenduotina atvejais, kada transporto priemonė nereikalinga ilgą laiką, kada norima už sąlyginai nedideles įmokas vairuoti visiškai naują mikroautobusą ir nebūti įpareigotam skirti papildomų finansų ar laiko sąnaudų jo priežiūrai bei išlaikymui.

 

https://bus.lt/lt/mikroautobusu-nuoma-vilniuje