Nors bet kuri stogo danga patikimai tarnauja bent jau kelias dešimtis metų, neišvengiamai ateina tas momentas, kai reikalingas stogo keitimas. Kaip žinia, šį procesą galima patikėti profesionalams arba atlikti patiems. Taigi, šį kartą įvardinsime keletą detalių, kurių reikėtų nepamiršti tuo atveju, jei nuspręsite stogą pakeisti savarankiškai.

Kokią stogo dangą pakeisti savarankiškai paprasčiausia?

Kaip žinia, šiandien galime įsigyti itin įvairių rūšių stogo dangos ir kiekviena iš jų pasižymi tam tikromis ypatybėmis. Ne išimtis yra ir montavimo ypatumai. Taigi, jei stogą pakeisti norite be specialistų pagalbos, tokiu atveju vertėtų prisiminti, jog bene mažiausiai žinių ir įgūdžių reikalauja bituminių čerpelių montavimas. Taigi, jei svajojate apie savarankišką, greitai bei paprastai įvykdomą stogo dengimą, ypač atsakingai įvertinkite bitumines čerpes, juo labiau, kad jos turi ir dar daugiau privalumų: atrodo labai estetiškai, slopina garsą, ilgai tarnauja, puikiai atlaiko temperatūros skirtumus ir t.t. Daugiau apie galimus pasirinkimus galite sužinoti užsukę į BMI Monier.

Kokių įrangos bei įrankių reikės?

Ne paslaptis ir tai, kad kokybiškai stogo dangą sumontuoti galima tik turint tam tikrą įrangą ir įrankius. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad skirtingoms stogo dangoms sumontuoti gali būti reikalingi skirtingi įrankiai. Taigi, prieš pradėdami darbus, atsakingai pasidomėkite, kokių įrankių prireiks, norint kokybiškai sumontuoti jūsų pasirinktą stogo dangą, o taip pat pasverkite, kuris sprendimas – reikalingų įrankių įsigijimas arba nuoma yra ekonomiškai naudingesnis.

Kokių saugumo reikalavimų svarbu laikytis, kokios priemonės bus reikalingos?

Na, ir, žinoma, taip pat nereikia pamiršti, kad stogo dengimas yra vienas iš tų darbų, kurį atliekant, yra labai svarbu laikytis tam tikrų saugumo reikalavimų. Taigi, visų pirma pasidomėkite, kokie yra tie saugumo reikalavimai ir atsakingai įvertinkite, ar galėsite juos išpildyti. Taip pat nepamirškite ir saugumo užtikrinti skirtų priemonių. 

Koks laikas palankiausias?

Atsakingai įvertinti reikėtų ir tai, kokiu laiku atliksite šį dabą. Stogą montuoti patogiausią pavasarį ar vasarą, kuomet dienos ilgesnis, o oras – šiltesnis. Žinoma, taip pat svarbu pasidomėti ir orų prognozėmis bei darbus atlikti tomis dienomis, kai nebus kritulių.